Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności
Reset
Reset

Programy i projekty

 

Udział Naszej Szkoły w Programie Erasmus +

 

Cieszymy się ogromnie z możliwości uczestnictwa naszej szkoły w prestiżowym programie Erasmus+. To niezwykła szansa dla naszych nauczycieli do rozwoju zawodowego i nawiązywania międzynarodowych kontaktów. Dzieki temu programowi, nasi nauczyciele będą mieli okazje do współpracy z edukatorami z różnych krajów europejskich. To na pewno otwiera nowe perspektywy i inspiruje do implementowania innowacyjnych metod w system nauczania.

 

Tytuł projektu: Szkoła przyszłości – zobacz, usłysz, poczuj – doświadczenia, które bawią i edukują

 

Typ akcji: KA122-SCH - Krótkoterminowe projekty na rzecz mobilności uczniów i kadry w sektorze edukacji szkolnej

 

Data rozpoczęcia projektu: 01.05.2023r, data zakończenia projektu: 31.10.2024r

 

Realizacja projektu: W ramach projektu zaplanowano kursy językowe oraz szkolenia językowo-metodyczne na Malcie oraz na Cyprze dla 12 członków kadry szkoły. Międzynarodowe mobilności mają przyczynić się do postępów językowych uczestników oraz zwiększyć ich kompetencje dydaktyczne w zakresie korzystania z najnowszych narzędzi TIK oraz nauczania języka angielskiego. Po zakończonych mobilnościach uczestnicy projektu przystąpią do dalszej pracy z uczniami. Kontakty międzynarodowe z mobilności zostaną wykorzystane w aktywizujących projektach na platformie eTwinning. Szkoła rozszerzy nauczanie metodą CLIL z językiem angielskim, wdrażając tematyczny program CLIL wykorzystujący nowoczesne technologie. Uczniowie będą uczestniczyć w projektach i wydarzeniach europejskich przybliżających im różnorodność krajów kontynentu. Uczestnicy projektu będą kontynuować doskonalenie znajomości języka oraz upowszechniać swoje doświadczenia z mobilności.

 

Zaplanowane rezultaty: Projekt ma sprawić, iż szkoła stanie się w wymiarze lokalnym miejscem innowacyjnym, zapewniającym uczniom edukację i wychowanie dostosowane do wyzwań współczesnego świata. Udział w projekcie zintegruje kadrę placówki wokół wspólnych celów i wzmocni działanie zespołowe. W swoim środowisku lokalnym szkoła będzie promować pracę z uczniami opartą na współdziałaniu, interdyscyplinarności i wartościach europejskich. W wymiarze międzynarodowym szkoła ma stać się aktywnym podmiotem i zaufanym partnerem dla innych instytucji europejskich. Jako organizacja szkoła bardziej otworzy się na wymianę wiedzy i doświadczeń z innymi oraz sama zacznie w tej wymianie aktywnie uczestniczyć, wykorzystując kompetencje kadry, motywację uczniów oraz wynikający z tego potencjał. Szkoła dzięki udziałowi w projekcie stanie się lepiej przygotowana do dalszych inicjatyw międzynarodowych w przyszłości oraz do bardziej zaawansowanych projektów.

 

Całkowita kwota dofinansowania: 31.827,00 EUR

Data dodania: 2024-01-03 21:00:46
Data edycji: 2024-06-11 09:33:41
Ilość wyświetleń: 174

Konkursy

BohaterOn- włącz historię!
Więcej informacji

Ankiety

Weź udział w jednej z ankiet szkolnych! Twoja opinia jest ważna!
Więcej informacji

Kalendarz

Nasi Partnerzy

"Nauka jest jak niezmierne morze...

Im więcej jej pijesz, tym bardziej jesteś spragniony.

Stefan Żeromski
Bądź z nami
Aktualności i informacje
Biuletynu Informacji Publicznej
Logo Facebook
Facebook
Biuletynu Informacji Publicznej